Výzvy


Zahradní čtvrť s mnoha unikátními domy, sen stavitele Václava M. Havla, jenž se inspiroval v San Franciscu, a jeho bratra, filmového producenta Miloše, vznikla mezi restaurací Barrandovské terasy a filmovými ateliéry.
V 16. století se zde úspěšně rozvíjela řemesla, především tkalcovství. Po výstavbě železnice v roce 1845 zde zahájily výrobu textilní továrny, a právě prudký rozvoj textilní produkce přinesl městu označení „východočeský Manchester“.
Dubí, lázeňské město rozkládající se na úpatí Krušných hor. Pojďte poznat továrníka Antona Tschinkela, který zde lázně založil, ale i další místa spjatá se zajímavým příběhem, například se slavným porcelánem, tzv. cibulákem, který se zde vyrábí.
Michle je místem, které jedinečně snoubí dávnou pražskou historii s klidem přírody. Vyráběly se tu například legendární Hašlerky, narodil se tu světoznámý houslový virtuoz Jan Kubelík nebo se tu rozkládá areál nejmodernější české plynárny.
Jedním z fenoménů pohoří jsou horské chaty, tzv. boudy. Původní letní salaše, kam hospodáři vyháněli dobytek na letní pastvu, zde později umožnily nebývalý rozvoj turismu. Poznejte příběh celé řady krkonošských bud, od jejich vzniku až po současnost!
Kladno je průmyslové město spjaté s těžbou černého uhlí, zpracováním železa a hokejem. Pojďte blíže poznat jeho nejslavnější podnik Poldi, jehož chátrající dominanty postupně mizí pod buldozery, ale i další místa se zajímavým příběhem.