Palác Hybských
Dalo by se říci, že tento palác byl první vlaštovkou, která měla udělat z Pardubic velké město. Na dnešní třídě Míru byly do té doby jen přízemní baráčky. Objevily se první dvoupatrové domy – hotel Střebský, potom Veselka a Krausův dům, pak dlouho nic. Potom v roce 1898 přišel stavitel Josef Krudenc a během jednoho jediného roku postavil takto velikou stavbu.
V roce 1900 začal mít pan Krudenc finanční problémy a v roce 1903 ho postihl krach a Palác se stal majetkem Vinohradské záložny. V letech 1904 až 1906 v Krudencově paláci měla sídlo Vinohradská záložna, která již Josefu Krudencovi půjčila peníze na stavbu této budovy.
V roce 1906 od ní dům kupují dva pardubičtí podnikatelé, pánové Josef Hybský a Jaroslav Vodák. Jaroslav Vodák roku 1926 prodal svou část paláce rodině Hybských. V přízemí byla umístěna prodejna látek a ve vrchních patrech měly sídlo kanceláře.
Roku 1948 byl palác znárodněn. V přízemí pak sídlila velkoprodejna národního podniku TEXTIL.
Po sametové revoluci byla budova vrácena původnímu majiteli, rodině Hybských. Dům jim byl vrácen v podstatě úplně vybydlený. Bydleli tady lidé, kteří byli nepřizpůsobiví a kteří dostávali byty zadarmo. V podstatě za všechny peníze, co rodina vydělala na nájmu, se snažila něco opravit. V roce 2015 už je situace naštěstí trochu jiná, takže si mohou dovolit dávat interiéry i do původního stavu, rekonstruovat.
Dne 15.9.2018 byl palác Hybský na titulní straně brožury pro Dny evropského dědictví, dům si přišli prohlédnout stovky lidí.
Palác a jeho prostory slouží jako kanceláře nejrůznějších firem, tedy přesně těm účelům, pro které byl na začátku minulého století postaven.