Palírna Eckelmannové - Stará myslivecká
Továrnu na líh, lisovaného droždí a likérů na začátku 60. let 19. století vybudovali Louis Eckelmann (1821–1891) se svým bratrem Hermannem (1825–1868).
Nejslavnějším zdejším produktem je Stará myslivecká. Legenda praví, že hrabě Ledebour z Krásného Března doporučil továrníkovi Louisi Eckelmannovi svého myslivce, který se pyšnil vlastní pálenkou. Eckelmann myslivcovu pálenku ochutnal a nabízel za recepturu celé jmění. Hajný odmítal, ale když mu Eckelmann nabídl, že ho nechá zvěčnit na etiketu, tak souhlasil. Na etiketě se tak objevil autentický portrét původního majitele receptu.
Specialitou podniku je také likér Klášterní tajemství. Ústecká likérka ho uvedla na trh roku 1898. Také jeho původ obestírá legenda. Tajemství prý patřilo místním krušnohorským mnichům, od nichž ho Eckelmann vymámil.
V roce 1889 se do řízení zapojuje i tchán Wilhelm Wolfrum. Po jeho smrti v roce 1895 se zapojuje Fritz Wolfrum. Největší prosperity dosáhla firma ve dvacátých letech. Zdaleka nejslavnějším zdejším výrobkem se stal všeobecně známý likér Stará myslivecká. Původně se jmenoval Alter Korn/Stará žitná. Ve třicátých letech 20. století ji přejmenovali na Starou mysliveckou.
Po znárodnění se stala součástí n. p. Severočeské konzervárny a drožďárny.
Výroba likérů zde stále pokračuje. Nejstarší budova areálu čp. 14 je několikrát přestavěná. Areál v roce 2021 vlastní společnost Palírna U Zeleného stromu a.s. z Prostějova, kterou vlastní úspěšný podnikatel Milan Hagan. Palírnu U Zeleného stromu s dnes téměř dvoumiliardovým obratem a produkcí 10 milionů litrů alkoholu plánuje ponechat jako rodinný podnik.