Michelský dvůr
Dvůr vznikl před rokem 1654 na místě bývalého statku a dalšího pustého gruntu. V roce 1784 zde vznikl pivovar, v roce 1933 místo něj vznikla dílna na výrobu knoflíků.
Židovský původ majitelky zapříčinil, že za 2. sv. války objekt přešel pod správu vystěhovaleckého fondu, který měl ve svém fondu zabavený židovský majetek, z jehož prodeje byly financovány deportace do koncentračních táborů.
Po skončení druhé světové války přešel dvůr do vlastnictví státu. Necitlivý přístup v kombinaci s postupným opadáváním zájmu o jakoukoli péči a opravy zapříčinil, že se areál postupně měnil v ruinu, i když byl památkově chráněný.
Po sametové revoluci získala dvůr Městská část Praha 4 a za symbolické nájemné jej pronajala na 99 let Sdružení Sue Ryder se záměrem zřídit v něm domov se zdravotně sociální péčí pro seniory. Náročná rekonstrukce trvala čtyři roky. Náklady se vyšplhaly na desítky miliónů korun a vše financovala mezinárodní nadace Sue Ryder, kterou založila v roce 1953 baronka stejného jména. Angličanka plánovala založit již před rokem 1968 v Československu pět Domovů Sue Ryder pro ty nejpotřebnější. Dokonce již vedla jednání s vládou, ale její záměr nakonec zhatila sovětská okupace a následná normalizace.
Anglická nadace zaplatila nejen rekonstrukci Michelského dvora, ale do roku 2006 pomáhala i s financováním provozu Domova. Od té doby stojí jeho existence na platbách od klientů, dotacích, grantech a také vlastních obchodních a fundraisingových aktivitách.