Tereziny lázně Dubí
V roce 1843 zde stál mlýn nazývaný Smrkový. První lázně v Dubí začal roku 1861 budovat továrník Anton Tschinkel na místě zájezdního hostince Diana (v místech Domova důchodců u městského úřadu). Roku 1870 koupil Smrkový mlýn dr. Alois Brecher, který původně pracoval v Dianině lázni, a rozhodl se zde postavit vlastní lázně, které otevřel v roce 1871. Voda se do lázní přiváděla dřevěným potrubím z nedalekého pramene. Procedury doplňovala střídmá strava, procházky po okolí a kulturní akce pro hosty v podobě koncertů a tanečních zábav.
Díky dvěma lázeňským budovám obec získala 6. května 1872 statut lázeňského místa.
Roku 1877 kupuje Smrkovský mlýn inženýr Thomas Nowak, který se podílel na stavbě zdejší železnice. Nowak si brzy uvědomil, že zlepšení dopravní dostupnosti Dubí povede k vyšší návštěvnosti lázní. Původní mlýn nechal zbourat a na jejím místě postavit lázeňskou budovu. Na počest své manželky lázně nazval Terezinými. Lázně ve švýcarském stylu se staly dominantou obce.
Nowak plánoval první verzi dráhy tratě, která měla mít zastávku nedaleko lázní a dále pokračovat na Cínovec a Moldavu. Díky finančním problémům byla nakonec zvolena úspornější varianta trati s nádražím daleko za obcí.
Roku 1881 nechal Nowak postavit další křídlo lázní. Pak se ale rozhořel konkurenční boj s knížetem Edmundem Clary-Aldringenem, kterému vadila tato konkurence pro teplické lázně. Jelikož voda byla přiváděna z aldringenovských pozemků, zastavili přívod vody do lázní. To mělo likvidační účinek, a tak lázně roku 1889 ukončují činnost, ve stejném roce lázně Edmund Clary-Aldringen kupuje a úspěšně rozšiřuje.
Roku 1920 koupilo lázně konsorcium ústeckých a teplických podnikatelů za 800 000 Kč. Dochází k přestavbě a další modernizaci lázní.
Na konci druhé světové války sloužily lázně jako vojenský lazaret wehrmachtu. Po 8. květnu přešly pod správu Rudé armády a v červnu 1945 bylo rozhodnuto o zřízení sanatoria pro horníky, které vzniklo 18. srpna pod názvem Stalinův hornický léčebný ústav. Později byly přejmenovány na Sanatorium pro choroby vnitřní a nervové.
Roku 1992 se staly součástí společnosti Lázně Teplice, kdy došlo k rozsáhlé rekonstrukci. Od roku 1996 se opět navrátil název Tereziny lázně. Po krizi roku 2008 dochází k prodeji a vzniku společnosti Tereziny lázně Dubí.
Lázně se zaměřují především na léčnu pohybového ústrojí. K významným hostům lázní patřili Jan Neruda, saská královna Karola nebo herec Oldřich Nový.