Pivovar na Rychtě
Původně na tomto místě působil jirchář, který zpracovával kůže. Kolem roku 1855 zde vznikla první vinárna. Okolo roku 1900 v domě vznikl známý hostinec "U Hüblů".
Po roce 1945 zde byl hostinec "U Mádrů" Rudolfa Mádra, ale poté došlo ke konfiskaci majetku a hostinec provozoval podnik Restaurace a jídelny. Podnik se znovu transformoval na vinárnu nazývanou Mikulovská, lidově Mikulda. Pivo se tu ale čepovalo dále. Oblíbená tu byla i zahrádka, kde v 60. a 70. letech hrály například beatové kapely. Herci činoherního divadla v Ústí (například Pavel Zedníček, Karel Heřmánek nebo Jiří Bartoška) zde chodili na tatarák.
V roce 2009 prošel objekt rozsáhlou rekonstrukcí. Majiteli se stali společníci Martin Prachař a Jaroslav Rottenborn. Sládek Jaroslav Rottenborn je významnou osobností českého pivovarnictví působící bezmála půl století v pivovarech v Krásném a Velkém Březně. Se svým společníkem se rozhodli po více než 140 letech obnovit tradici vaření piva v centru Ústí, která zanikla s posledním ústeckým pivovarem v Dlouhé ulici v r. 1867. Vhodné místo pro nový pivovar hledali majitelé pět let. Restauraci dominují dvě měděné varny o celkovém objemu 20 hl, dodané firmou B-kontakt.