Palác Broadway
Funkcionalistický palác byl postaven na náklady italských pojišťoven Moldavia Generali a Assicurazioni Generali v letech 1936–1938. Jedná se o dílo architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého. Ve stejné době si tyto pojišťovny vystavěly i rovněž architektem Kozákem navržený funkcionalistický multifunkční dům v Praze na Vinohradech, na nároží Anglické a Italské ulice. Do dvoupodlažního suterénu byl umístěn prostor kina (s kuloáry a třemi schodišti). Pasáž má dvě velké sklobetonové skořepinové báně v místě dvorů.
V nové budově měla sídlit pražská pobočka společnosti Metro Goldwyn Mayer. Kino bylo vybaveno ve své době nejmodernějšími technologiemi. Slavnostní otevření kina Broadway se uskutečnilo 9. září 1938. Období krátce po mnichovské dohodě přineslo ale vlnu počešťování i u názvů kin. Ještě dříve, než byl název „Broadway“ vyvěšen na fasádu, bylo kino přejmenováno koncem října 1938 na Na Příkopě. V roce 1941, kdy ještě Německo ve válce na východní frontě vítězilo, bylo kino přejmenováno na UFA–Viktoria.
Ihned po osvobození v roce 1945 získalo kino nové jméno Sevastopol a promítalo sovětský film z roku 1944 o obraně Sevastopolu Malachovská mohyla. Sevastopol se stal třetím nejnavštěvovanějším kinem v Praze (po Alfě a Blaníku). Palác prošel několika rekonstrukcemi a úpravami, do roku 1980 sloužil z části i k bydlení, po roce 1980 byla upravena k administrativním účelům celá budova.
V září 1996 bylo kino přejmenováno na Cinema Broadway, jeho provoz byl ukončen v roce 1998. Po další rekonstrukci v jeho prostorách v roce 2001 zahájilo činnost Divadlo Broadway. Od tehdejší státní Správy železniční a dopravní cesty převzal objekt v roce 2016 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.






