Továrna Rieter (textilní továrna Antonín Brožek)
Adolf Weissenstein a Viktor Winternitz zde v roce 1899 nechali postavit poblíž nádraží třípodlažní tkalcovnu s kotelnou, strojovnou a samostatně stojícím komínem. Tkali hedvábné látky. Brzy se však dostali do finančních potíží a roku 1906 prodali závod Hermanu Hacklovi.
Roku 1916 koupil závod, tzv. Haklovnu, ústeckoorlický továrník Antonín Brožek (1871–1955), vlastník ústecké továrny na výrobu bavlněných tkanin, která už fungovala nedaleko, viz galerie. Výrobu bavlněného zboží zavedl i zde. Firmě se dařilo, ve dvacátých letech byla přikoupena ještě továrna v Teplicích-Šanově a tato tkalcovna byla dále rozšířena s pomocí stavební firmy Tošovský. V tkalcovně se pracovalo na 300 stavech, vyráběly se popelíny, kanafasy a flanely, z nichž se v době hospodářské krize šila pánská a dámská konfekce prodávaná pak v podnikových prodejnách větších měst.
V roce 1922 stávající tkalcovnu rozšířil, stavbu provedla místní firma Tošovský. V tkalcovně se pracovalo na 300 stavech. Za německé okupace byla v roce 1942 výroba zastavena, po válce nakrátko obnovena. Znárodněný podnik se stal skladištěm n. p. Perla, poté byla do továrny umístěna strojírenská výroba n. p. Kovostav (1952).
V roce 1994 získal areál koncern Rieter Holding, která se zaměřuje na výrobu textilních strojů. Společnost Rieter založil v roce 1795 Johan Jacob Rieter ve Švýcarsku.