Vila Miloše Havla
Rezidence s největší zahradou (viz dlouhá zeď podél silnce) pro Miloše Havla. Ten si zde nejprve nechal podle návrhu filmového architekta Viléma Rittershaina postavit na skále nad lomem dřevěný srub. Výstavba samotné vily - od architekta Vladimíra Grégra - spadá až do 40. let. Stylem se vila řadí mezi takzvané americké haciendy. Vila byla často používána pro velkolepé večírky.
V roce 1949 se Miloš Havel pokusil přejít hranice, ale po neúspěšném přechodu hranic byl odsouzen k dvěma rokům vězení, pokutě a byl mu zabaven veškerý majetek, včetně této vily. Později rezidence slouží jako velvyslanectví Argentiny.
Po roce 1989 ji zrestituoval tehdejší prezident Václav Havel s bratrem. Záhy ji koupil podnikatel Antonín Charouz, který objekt příkladně zrekonstruoval a ve vile vybudoval soukromý klub PLAYBON. V roce 2010 byla nabídnuta na prodej za 150 milionů korun.
V roce 2023 čistě vilu vlastní společnost EPMAS, a.s. a nájemcem je Antonín Charouz prostřednictvím společnosti Bohemian Marketing & Promotion a.s., kde je jediným akcionářem. Vila je pronajímána pro firemní a společenské akce. Nabízí luxusně zařízená apartmá s veškerým příslušenstvím, fitcentrum, krytý bazén, vířivou masážní vanu, UV saunu i klasickou finskou saunu včetně masáží. Zahradu vlastní Mgr. Romuald Kopún, jediný akcionář a.s. EPMAS., podnikatel se slovensko-maďarskými kořeny a jeden z nejbohatších Čechů, například spolumajitel Fio banky.