Vila Rudolfa Vorla
Po svatbě roku 1919 se Rudolf Vorel (1891–1945) a jeho žena Sláva (1894–1973), hudební skladatelka a klavíristka, přestěhovali z rodného Náchoda do Prahy. Novomanželé dostali od matky Rudolfa v Praze malý obchod pro založení firmy Vorel, ve které vyráběli módní klobouky a drobné doplňky. Firma sídlila v Břetislavově 16 na Malé Straně. Prodejnu měla firma ale i například v ulici Jungmannova v centru Prahy. Roku 1929 koupili pozemek v nově vznikající pražské čtvrti Barrandov a vybudovali na něm moderní vilu.
Ve vile manželé Vorlovi vybudovali hudební salón. Každý týden se ve vile setkávali přátelé, již v srpnu 1933 zde hrálo nově ustavené „Barrandovské kvarteto“ ve složení Antonín Seeman první housle, Karel Sušický druhé housle, Jiří Podubecký viola a jeho bratr Eugen Podubecký violoncello.
8. května 1945 byl Rudolf Vorel před očima své ženy zastřelen oddíly SS spolu s dalšími muži v ulici Pod Habrovou před čp. 350/16. Sláva Vorlová žila ve vile až do své smrti v srpnu 1973. Jméno Rudolfa Vorla je na pamětní desce v ulici Pod Habrovou.
V roce 2024 je majitelem DIAMO, státní podnik, který je organizací realizující zahlazování následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví v České republice.