Bouda Kuprovka
V roce 1850 vlastnil boudu Johann Adolf. Tato rodina vlastnila i nedalekou Dvorskou boudu. S dcerou Johanna Adolfa se oženil Franz Bradler z Hanapetrovy Paseky. Později jako Adolfův zeť boudu zdědil.
Syn Franze Bradlera, taktéž Franz, přezdívaný Luční Franta, vlastnil boudu od roku 1908. Byl zručným tesařem a šikovným řemeslníkem, za znovuzrození mu a jeho dvěma nejstarším synům, také výborným muzikantů, vděčil nejeden vyhořelý dům v širokém okolí. Vyráběl i opravoval saně, sudy i dřevěné škopky na krmení krav.
Bouda nabízela i ubytování, které Bradler rok od roku vylepšoval. Hostinská místnost poskytovala daleké výhledy do kraje, za velmi jasného počasí prý byly k rozeznání dokonce pražské věže. Všichni čtyři synové se proti své vůli ocitli na bojištích 2. světové války, jeden z nich se nevrátil a byl prohlášen za zmizelého. Rodina musela odejít roku 1946.
Mezi následujícími majiteli byl také jeden z moravských měděných dolů, po nich nese bouda své jméno, měď je latinsky Cuprum.
Bouda nyní poskytuje celoroční ubytování, kapacita je pro 38 osob. Pro ubytované hosty vaří výbornou českou kuchyni. Snídaně jsou podávány formou švédského stolu, obědy a večeře jsou jednotné.