Bauerova vila
Pro majitele místního velkostatku, Adolfa Bauera, vystavěl v letech 1912 - 14 vynikající architekt Josef Gočár rodinný dům v kubistickém stylu. Kubismus, tehdy nový moderní styl, je ve venkovském prostředí velice neobvyklý. Kubizující formy se v architektuře objevují především na dekorativním hvězdicovém orámování oken a dveří, ale i v zešikmené formě hlavní římsy. Po smrti majitele Adolfa Bauera v roce 1929 vila přešla na jeho dědice, o deset let později ji jako židovský majetek zabavily protektorátní úřady. Po druhé světové válce zde sídlila správa obce.
V roce 2002 se stala zdevastovaná stavba majetkem Nadace českého kubismu, jejímž cílem bylo vilu zrekonstruovat a vrátit jí pokud možno co nejvěrněji její původní podobu. V letech 2005 - 2010 proběhla kompletní rekonstrukce zahrnující i výstavbu plotu kolem vily podle původního návrhu architekta Josefa Gočára, parkovou zahradu včetně výroby a instalace kubistického altánu. Ve vile byly zhotoveny například repliky původních tapet a linoleí, byly zrekonstruovány původní výmalby v části objektu a instalovány ukázky stylového a dobového nábytku, designu a keramiky a skla.
Výsledkem je tzv. Hausmuseum (muzeum designu a architektury pod jednou střechou). Bylo zde zřízeno Muzeum a galerie kubistického designu, které Nadace českého kubismu zpřístupnila veřejnosti v červnu 2008. Vila je od 1. ledna 2018 pro veřejnost na dobu neurčitou uzavřená. Na vině jsou i nevyřešené vztahy s novými majiteli pozemků, po kterých vede příjezdová cesta.