Vila Českého rozhlasu
Vilu si nechal postavit někdy před rokem 1919 pan Košťálek podle návrhu architekta Václava Pulcmana. Když zemřel, jeho vdova vilu prodala Rudolfu Krausovi, který ji v roce 1927 nechal přestavět architekty Vondráškem a Pulcmanem do dnešní podoby. Krausovi ovšem byli židovského původu, jejich stopa končí v koncentračním táboře v Lódži.
Dům zabavili v roce 1940 Němci a probíhaly zde výslechy gestapa. Po druhé světové válce zde působila sovětská vojenská kontrarozvědka Směrš, která hledala bývalé ruské uprchlíky z řad tzv. bílé protisovětské emigrace nebo Vlasovce, a ty pak odváželi do Sovětského svazu, kde končili na popravištích nebo v gulazích. Za socialismu zde poté sídlila armádní redakce Československého rozhlasu - podle toho se zdejší pracoviště nazývalo Armáda. V roce 1966 zde proběhla ustavující schůze Divadla Járy Cimrmana, herec Miloň Čepelka, člen tohoto divadla, zde nějakou dobu bydlel. Natáčel se tu pořad pro děti Hajaja. Během srpnové okupace odtud vysílal Československý rozhlas.
Po roce 1989 se sem přestěhovala česká redakce Svobodné Evropy, z níž se posléze stal Český rozhlas 6. Ten odtud odchází v roce 2011 a od té doby byla vila bez využití. V roce 2020 je vila v soukromém vlastnictví a prochází rekonstrukcí.