Zámek Korozluky
Na místě dnešního zámku stála středověká tvrz zmiňovaná poprvé již v roce 1408, která později zanikla. Kolem roku 1775 dal na jejím místě František Václav Rajský z Dubnice, krajský hejtman litoměřického kraje vystavět pozdně barokní zámeček. V roce 1806 byl přestavěn do klasicistní podoby. V roce 1848 se stali majiteli zámku pivovarští podnikatelé z Mostu Alex a Josef Fleischerové, kteří zámek v roce 1870 přestavěli do dnešní podoby. V roce 1887 koupila zámek rodina Richterových a vlastnila jej až do konfiskace v roce 1945. Zemský rada Josef Richter založil přírodní park, dnes přírodní rezervaci Jánský vrch. Richterové byli na dlouho poslední soukromí majitelé.
Zámek sloužil po druhé světové válce jako ubytovna pro osídlování pohraničí, pak se jeho uživatelem stalo družstvo Včela, krátce místní JZD, nakonec sloužil i jako sklady civilní obrany. Na rozpadající se zámeckou budovu s vytrhanými podlahami, zborcenými stropy a rozebraným zbytkem ostění, s propadanými střechami a opadanou fasádou byl roku 1989 vydán demoliční výměr.
V roce 1994 získal torzo zámku architekt Miroslav Perout jako náhradní restituci za hračkářskou továrnu v Mělníku a zahájil jeho obnovu. Rodina provedla základní rekonstrukční práce v letech 1995-2003. Objekt byl stažen ocelovými táhly a kompletně staticky zabezpečen, došlo k obnově stropních konstrukcí, vnitřních stěn, krovů a střech, fasády, schodišť, dřevěných špaletových oken a vnitřních kazetových dveří. V následujících letech byly provedeny historizující výmalby v celém objektu a položeny parketové mozaikové podlahy.
Pan Perout jako mladý stavbyvedoucí, když se bouralo staré královské město Most, zachraňoval umělecko-historické předměty, které tam byly, například krásné kované zábradlí, zámečnické práce, části kamenů, aniž by věděl, že bude někdy působit na Korozlukách. Rodina má dnes tu možnost, že předměty osazuje do areálu zámecké zahrady, do interiéru zámku nebo na balkóny zámku, a tím vlastně připomíná historii zničeného města. Návštěvníci si mohou také v komnatách prohlédnout expozici bydlení z přelomu 19. a 20. století a také sakrální umění ze zbořených kostelů na Mostecku.