Zámek Hrádek u Sušice
První zmínka o Hrádku pochází z roku 1298. Od roku 1588 patřilo hrádecké panství pánům Račínům z Račína, kteří pravděpodobně po roce 1590 přestavěli středověkou tvrz na renesanční zámek. Rod Račínů vlastnil Hrádek do roku 1686. Po smrti Vojtěcha Arnošta Račína se majitelé na zámku rychle střídali.
Jan Ferdinand Desfours zahájil přestavbu hrádeckého zámku a to tak, že před starým renesančním zámkem nechal vystavět nový barokní zámek. Nová část zámku sloužila jako venkovské sídlo, stará pro výkon správu panství.
Po konci 2. světové války byl zámek i velkostatek zkonfiskován. Zámek převzala Pražská obec baráčnická jako rekreační objekt. Po šlechtických majitelích byl zámek plně zařízen a v dobrém stavu, ale po půlroční správě pražské obce baráčníků zůstaly na zámku již jen holé zdi. Zázrakem je, že se jako jediný dochoval interiér zámecké kaple. Zámek se proměnil na byty pro přibližně 20 rodin. O údržbu zámku se nikdo nestaral a tak chátral a stával se čím dál tím víc neobyvatelným.
Zámek měl věž, která se zřítila 26. července 1976, tedy 245 let po výstavbě nového zámku.
Po roce 1989 nebyl zpátky navrácen původním majitelů, jelikož o něj nikdo v restituci nepožádal.
Záchranou pro zámek se stává rok 2000, kdy jej zakoupil architektonický a projekční ateliér Šumavaplan, spol. s r.o., zastoupen Ing. arch. Pavlem Lejskem a po mnoha letech byly zahájeny práce směřující k záchraně tohoto architektonicky vzácného objektu.
V červnu 2010 byl zámek po náročné rekonstrukci otevřen pro veřejnost. V dalších letech se postupně opravují hospodářské objekty, nádvoří a park. V roce 2014 vzniklo v bývalé stodole Zámecké wellness.
V roce 2016 vznikla Galerie Hrádek „Prostor her a inspirace“, kde je hravou formou dětem přibližována historie hrádeckého zámku v 19. století.
Během celého roku probíhají v zámeckém areálu různé kulturní akce. Například v zámecké restauraci je možné obdivovat zrestaurovaná historická krbová kamna.