Opatství Nový Dvůr
Pozdně barokní hospodářský dvůr nechal založit v polovině 18. stol. tehdejší opat kláštera v Teplé v místě zaniklé vsi. Dvůr zároveň sloužil opatovi jako letní sídlo. Vystavěn byl podle návrhu Kiliána Ignáce Dientzenhofera, či jeho žáků.
Po roce 1945 byl dvůr zdevastován hospodařením socialistického zemědělství. Přesto, že byl v roce 1958 zapsán na seznam kulturních památek. V lednu roku 1973 postihl celý areál ničivý požár. Střecha bývalé správní budova byla následně nahrazena provizorním eternitovým zastřešením. Krátce poté byl poškozený dvůr opuštěn a ponechán svému osudu. Poničenými střechami zatékala voda, která poškodila cenné pozdně barokní fresky. Objekty se postupně proměnily v ruiny, okolní cesty zarostly a rozsáhlé polnosti pustly.
Po roce 1980 přistoupilo Krajské středisko památkové péče k fixaci části hodnotných pozdně barokních fresek a jejich transferu do blízkého premonstrátského kláštera v Teplé.
Po revoluci byl dvůr navrácen premonstrátům, těm se ale nedostávalo prostředků na jeho nutnou rekonstrukci.
Od roku 2000 se zde usazují mniši trapisté, kteří do Čech přišli z mateřského opatství Sept Fons ve Francii a kteří ruiny staré stavby přestavěli podle projektu anglického architekta Johna Powsona na moderní klášter. Dvůr se podařilo zachránit jen částečně, dochovala se západní rezidenční část, zbývající tři křídla byla nahrazena novostavbami, které respektují původní půdorys čtverce.
V klášterním obchůdku je možné zakoupit místní produkty.