Kampelička Nečtiny
Kampeličky přispěly na začátku 20. století k rozmachu českého družstevního hnutí. Vznikaly na principu solidarity nejen při velkých městech, ale i na maloměstech a v menších obcích, především za účelem financování zemědělského podnikání. Tak tomu bylo i v západočeských Nečtinách. Zdejší lidé se rozhodli vytvořit vlastní finanční soustavu, jež by jim byla ochotná půjčovat prostředky, které si do ní předtím sami vložili. Nová peněžní instituce si žádala samostatné prostory, a tak byl v roce 1912 v centru obce postaven dominantní secesní objekt. Kromě kampeličky byly v domě zřízeny i nájemní byty.
Kampelička v Nečtinách fungovala do konce 2. světové války, poté se do objektu nastěhoval obchod se smíšeným zbožím. Po roce 1989 byl dům dlouhodobě nevyužívaný a začal chátrat. Svým zanedbaným stavem se postupně stal nebezpečným pro kolemjdoucí a projíždějící automobily.
V roce 2013 odkoupila dům ve značně zchátralém stavu obec Nečtiny. Rozhodla se ho opravit a nadále využívat k nájemnímu bydlení. Po opravě, jsou v domě čtyři nájemní byty o celkové ploše 265 m². V přízemí domu je připraven komerční prostor se samostatným bezbariérovým přístupem o celkové podlahové ploše 101 m².