Zámek Fulnek
Za pánů z Kravař zde byl vystavěn hrad prvně připomínaný v roce 1372, poté se zde vystřídali Šternberkové, Žerotínové, Cetrysové z Kynšperka a hrad byl později přestavěn na renesanční zámek.
Po několika dalších majetkových změnách v roce 1622 získal panství hrabě Václav Bruntálský z Vrbna a v jeho rodině zůstal Fulnek až do roku 1788. Od Vrbnů koupil zadlužené panství v roce 1788 bohatý opavský obchodník Karel Čejka z Badenfeldu (1732-1809), který byl v témže roce povýšen do rytířského stavu.
Od Čejků koupil Fulnek v roce 1842 baron Kristián Friedrich Stockmar (1787-1863), osobní lékař belgického krále Leopolda I. Leopold I. se stal fakticky majitelem, ale protože vládnoucí panovníci nesměli tehdy vlastnit statky v zahraničí, využil Stockmara jako prostředníka. Po Leopoldovi I. byl dalším držitelem fulneckého zámku jeho mladší syn princ Filip Flanderský (1837-1905), dále pak jeho dcery.
Po pozemkové reformě za první republiky belgické princezny již neměly zájem o další udržování majetku v Československu a zbytek velkostatku se zámkem prodaly. Nakonec jej koupil JUDr. Jaromír Špaček (1879-1953), poslanec Národního shromáždění a významná osobnost české menšiny ve Fulneku. Po německé okupaci odešel do Prahy, kde žil v ústraní, po druhé světové válce se ale do Fulneku vrátil a pokoušel se o obnovu vydrancovaného zámku. Po únorovém převratu 1948 o zámek ale definitivně přišel a dožil ve skromných poměrech v pronajatém bytě na náměstí. Zámek sloužil například jako sklad léčiv.
Po roce 1989 získal zámek v restituci syn posledního majitele Rostislav Špaček, který do té doby žil v USA. Zahájil dílčí rekonstrukci zámku a obnovil zámecký park, nakonec ale zchátrálý objekt prodal.
V roce 2008 jej koupil za 10,8 milionu korun Teodor Reinhold, ostravský podnikatel, majitel společnosti ORZO security. Ten jej postupně zrekonstruoval a prostory nabízí k pronájmu například na svatby.