Rieckenova vila
Kolem roku 1910 zadal Heinrich Riecken, továrník v oblasti textilního průmyslu, přestavbu zdejšího původního domu mosteckému architektu Adolfu Schwarzerovi, od něhož ve většině pochází současný stav vily, který citlivě navázal na původní klasicizující tvarosloví a obohatil je o secesní detaily.
Nové rodinné sídlo se na svou dobu mohlo chlubit výjimečným a špičkovým vybavením, jmenovitě šlo o podlahové vytápění, centrální vysavač, moderní pračku s odstředivkou a mandl. Dále zde byla zimní terasa.
Továrník zřejmě musel po válce odejít s rodinou do Německa, po roce 1946 po něm už na českém území není ani zmínka. V památkově chráněné vile poté byly svého času byty nebo školka.
Opuštěnou vilu obchodní společnost Semplex koupila v roce 2010 od firmy, která v sousední továrně zpracovávala přízi. Mělo tu být sídlo firmy, byty a ve sklepě například vinárna. Jenže to ztroskotalo na nedostatku financí. Do vily se bohužel opakovaně násilím dostávali vandalové, kteří vilu značně poškodili.
Skupina nadšenců v roce 2023 založila Spolek pro oživení Rieckenovy vily. Ve spolupráci s vlastníkem spolek vilu zabezpečil a postupně ji vyklízí. Plánuje ji také zpřístupnit i veřejnosti, v rámci dne otevřených dveří, výstav a dobrovolných brigád.