Kampus Hybernská
Historie domu se píše už od 70. let 14. stol., vařilo se tu i pivo (z této doby zůstaly v objektu zachovány klenuté gotické sklepy). Později dům koupil král Jiří z Poděbrad, aby zde ubytovával svoje dvořany a sloužící, kteří se nevešli do nedalekého Králova dvora (později Obecní dům) a byla zde také stáj pro královské koně.
V 70. letech 18. století zde za vlastnictví rodu Desfours vznikl barokní palác s rozsáhlou okrasnou zahradou. Mezi lety 1846 až 1862 byla budova klasicistně přestavěna. Mezi roky 1881 – 1882 byla velká část paláce adaptována na byty. Dále zde byly i skladiště, písárny, kvelby s výklady do ulice a železnými roletami a banka se směnárnou. V roce 1924 proběhla podle návrhu ing. architekta T. Pražáka a ing. architekta P. Moravce nástavba čtvrtého patra na hlavní budově i v zadním dvoře. Po roce 1948 byl objekt ve vlastnictví Ministerstva vnitra. Od roku 2008 byl objekt v majetku Hlavního města Prahy a zůstal bez využití.
V objektu se dochovalo několik pozůstatků, kdy zde působila StB, například v předním traktu se nacházejí kabely, které byly dříve propojeny přímo do Bartolomějské, centra StB s jeho operačním střediskem, kde se scházely všechny získávané informace. Odhlučněná zaizolovaná místnost – místnost proti odposlechu? - je zachována v 1. patře zadního traktu. Kovová madla v prvním patře předního traktu pravděpodobně sloužila k připoutávání lidí čekajících na výslech. Jsou zachována v průchozí chodbě.
Kampus Hybernská je od roku 2017 společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy, jehož cílem je vytvořit zde centrum kultury, inovací, vědy a vzdělávání. Je určen pro setkávání studentů, umělců, vědců, výzkumníků, kreativců a inovátorů s občanskou veřejností a aplikační sférou hlavního města Prahy. Nachází se zde i stylová kavárna.