Hotel Veselý
V 30. letech 20. století postavil hotel pan Sochor, který ho po krátké době, v roce 1936, prodal nejstaršímu z rodu Veselých, panu Karlu Veselému. Ten celý hotel upravil a dostavěl a 31. května roku 1936 ho slavnostně otevřel. V té době patřil k nejlepším v okolí. Pak přišla válka a s tím i nové pořádky. V hotelu Veselý tak dlouhodobě pobývaly třeba dívky z Hitlerjugend. Syn Karla byl tehdy v učení v hotelu Paříž v Praze, což byla první extraliga. Karel Veselý se konce války nedočkal, zemřel v dubnu roku 1945 a hotel tak převzal jeho syn Karel mladší. Doba je divoká, hotel Veselý ale úspěšně prosperuje. Do komunistického převratu.
Na počátku padesátých let minulého století je pak hotel Veselý zestátněn, přebírá ho státní podnik Restaurace a Jídelny (RaJ) a rodina z hotelu odchází. Karel Veselý mladší byl i rok zavřený, pak pracuje třeba v lomu u Bratříkova či jako obchodní cestující ve velkoobchodu s potravinami. V roce 1960 se vrací do hotelu a až do roku 1972 vede svůj podnik jako vedoucí. Karel Veselý nejmladší jde mezi tím do učení. V letech 1965 až 68 nabírá zkušenosti pod mistry v jabloneckém hotelu Praha, kde zůstává i pracovat. V roce 1968 z jara se v hotelu Praha začaly provozovat striptýzy, což byla v té době událost, dost možná první v socialistickém Československu. Na začátku sedmdesátých let působí Karel Veselý nejmladší i v hotelu International v Praze nebo v libereckém hotelu Zlatý lev, později i v závodní jídelně Bižuterie. Události roku 1968 zastihly oba Karly Veselé v Rakousku. Nakonec se ale vrátili zpět do Československa.
Po roce 1989 hotel rodině vrátili, ale museli si koupit vybavení. Dokonce i to, co zbylo po tátovi. I na to si museli půjčit. Do podnikání se zapojila hned celá rodina. Kšefty byly jako blázen, točily se u nich tři autobusy denně. Zlom nastal s pádem podniku Železnobrodské sklo. To bylo do té doby majoritním zaměstnavatelem v Železném Brode a zlikvidovalo to celý Brod. Jak se blížil Karel nejmladší důchodovému věku, rozhodl se po poradě s rodinou, že hotel prodá.
Koupil ho pan Buriánek, který má restauraci a penzion Formanka v nedalekém Splzově. Nabídl rodině, že se hotel bude nadále jmenovat Veselý. Třetím Karlem Veselým v pořadí se tak uzavřela jedna sága hoteliérského rodu, protože jediná dcera nemá s vedením takového podniku žádné zkušenosti. Ale hotel Veselý zůstává i s oním charakteristickým poutačem ve stylu obsluhujícího číšníka.