Pavilon Ottova pramene s kolonádou, Kyselka
V roce 1853 byla slavnostně otevřena nová dřevěná kolonáda podle projektu architekta Grubera u zdejšího Ottova pramene. Proč Ottův? Rok před výstavbou, v roce 1852, přijel do Kyselky z Karlových Varů řecký král Otto I. Na královu žádost bylo následně do Athén odesláno 450 lahví zdejší minerální vody. Se svolením panovníka byl poté tento hlavní pramen nazván jeho jménem Pramen krále Otty.
V roce 1862 byl vedle kolonády postaven nový lázeňský dům. V letech 1897-1898 byla původní dřevěná kolonáda vystřídána novou halou, postavenou v duchu secese na objednávku Heinricha Mattoniho podle projektu vídeňského architekta Karla Haybäcka. Nejvýznamnější pramen Kyselky tak dostal důstojný stánek z pískovce a leštěné žuly s bohatým secesním dekorem a Mattoniho orlicemi. V roce 1910 byla vedle starého lázeňského domu zřízena pozemní lanovka a lázeňský dům byl přestavěn a upraven v duchu nové kolonády. Celý prostor u pavilonu byl upraven s vodopádem spadajícím do údolí.
Klasická lázeňská pitná kúra a inhalace probíhaly v objektech Ottova pramene ještě do roku 1992, kdy sem docházely děti z dětské léčebny. Po nepovedené privatizaci v roce 1992 objekt střídal majitele, zůstal prázdný a chátral.
Od roku 2013 je majitelem objektu obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka, která aktivně usiluje o záchranu, obnovu a následnou ochranu památkově chráněného areálu bývalých lázní. V roce 2017-2019 například proběhlo restaurování kamenné atiky vstupního portiku. V roce 2019 – 2020 byly provedeny kompletní obnovy střešních konstrukcí na Dojezdové stanici lanovky, na kolonádě a na nové stáčírně. Obnova krovů lázeňského domu je plánována na rok 2020. Postup dalších prací k vidění v časové ose na kartě objektu.