Zámek Otín
V 17. století v Otíně Kaničtí z Čachrova vybudovali raně barokní zámek, který několika úpravami získal v průběhu 19. století empírový vzhled. Otínský zámek, dříve Otínská tvrz měnila často své majitele.
Mezi nejznámější majitele patří určitě rod Měchurů, jež Otín vlastnil v období mezi léty 1809 a 1873. Šlo o přední pražskou rodinu, do které se v roce 1827 přiženil mladý nadějný historik František Palacký. Zámek Otín se tak stal svědkem nejen jeho svatby (tehdy velkolepé společenské události) s Terezií Měchurovou a jejich rodinného štěstí, ale i úspěchu jeho vědecké práce. Na Otíně, letní rezidenci Měchurů, strávil Palacký několik letních prázdnin, během nichž začal v místním nádherném glorietu psát své Dějiny národa českého. Měchura byl synem významného pražského advokáta Jana Měchury, jehož právnická praxe zajistila rodině finance na koupi rozsáhlých statků na Klatovsku, mezi nimiž byl i Otín.
Od roku 1840 zámek patřil hudebnímu skladateli Lepoldu Eugenu Měchurovi. Jeho syn Viktor Měchura zámek roku 1875 prodal lékaři Vojtěchu Duchkovi, který nechal zámek upravit v empírovém stylu.
Po několika dalších majitelích zámek 9. ledna 1897 koupila Olga Zedtwitzová. Po ní jej vlastnil od roku 1910 Ferdinand Altvatter, roku 1925 zámek koupili manželé Josef a Marie Jílkovi a nakonec v roce 1940 Alois a Emílie Michovští.
Zámek Emílii patřil až do roku 1950, kdy byla přinucena jej věnovat otínskému místnímu národnímu výboru. Budovu od sedmdesátých let dvacátého století využíval národní podnik Kozak Klatovy jako skladiště a po něm se v ní skladovaly jen zemědělské produkty. Uživatelé v poslední čtvrtině dvacátého století zanedbávali údržbu a zatékající voda poškodila stropy i obvodové zdivo.
Opravy zahájil až nový majitel okolo roku 2000.
V říjnu 2018 koupila zámek podnikatelka Daria Krstev, která pokračovala v jeho rekonstrukci. Od roku 2024 areál zámku opět nabízen ke koupi.
