Hostinec a pension U báby Šubrový (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 12.1.2020

Hostinec a pension U báby Šubrový

Stručné info

Původní objekt hostince vznikl jako nízká dřevěná chaloupka, ve které žili staří manželé Bryslivcovi. Jejich syn postavil poblíž cesty jednopatrový domek, ve kterém začal prodávat pivo a lihoviny. V krátké době zde postavil hostinec s velkým tanečním sálem. Zadlužil se a majetek poté prodal manželům Tučkovým. Ti zřídili v domě obchod se smíšeným zbožím a dostali hostinskou koncesi.

V roce 1911 původní Tučkovu hospodu zničil oheň. Na jejím místě byl postaven hostinec, později znám jako hospoda u Šubrů. Teta Šubrová hostinec provozovala až do roku 1967 kdy byl objekt zestátněn a jako rekreační zařízení ho "provozoval podnik Potraviny Praha.

Hospoda byla zrušena a nefungovala až do 22. května 2009. Bába nebo teta Šubrová byla v oblibě mezi čundráky kvůli jejímu „mateřskému“ přístupu k osazenstvu hospody a byla také pověstná svými činy. Na znamení půlnoci střílela z revolveru. Také kdo do hostince přišel v kravatě, hned ve dveřích přiskočila s nůžkami a z kravaty zbyl jen uzel. Tyto skalpy věšela na paroží umístěném v úzké zadní místnosti.

Po celkové rekonstrukci v roce 2009 byl hostinec U báby Šubrový znovu otevřen. Díky stálým pátečním hostům z osady Harakoko oživá hostinec opět trampskou muzikou.

Adresa
Kokořínský Důl 12, 27723 Kokořín
Rok stavby
Galerie
Hostinec a pension U báby Šubrový (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 12.1.2020
Klikněte níže na mapě na bod a uložte návštěvu domu

(Vzdálenost aktualizujete kliknutím na bod v mapě)


Doplňující info


Subjekty

Dům nemá přiřazeny žádné subjekty.

Časová osa

2009
Po celkové rekonstrukci v roce 2009 byl hostinec U báby Šubrový znovu otevřen. V současnosti je zastávkou mnoha návštěvníků Kokořínského údolí. Díky stálým pátečním hostům z osady Harakoko oživá hostinec opět trampskou muzikou. [1] Objekt vlastní rodina Pražákova z Prahy.
1967
Teta Šubrová hostinec provozovala až do roku 1967 kdy byl objekt zestátněn a jako rekreační zařízení ho "provozoval podnik Potraviny Praha. Hospoda byla zrušena a nefungovala až do 22. května 2009. Bába nebo teta Šubrová byla v oblibě mezi čundráky kvůli jejímu „mateřskému“ přístupu k osazenstvu hospody a byla také pověstná svými činy. Na znamení půlnoci střílela z revolveru. Také kdo do hostince přišel v kravatě, hned ve dveřích přiskočila s nůžkami a z kravaty zbyl jen uzel. Tyto skalpy věšela na paroží umístěném v úzké zadní místnosti. [1]
1911
Původní objekt hostince vznikl jako nízká dřevěná chaloupka, ve které žili staří manželé Bryslivcovi. Jejich syn postavil poblíž cesty jednopatrový domek, ve kterém začal prodávat pivo a lihoviny. V krátké době zde postavil hostinec s velkým tanečním sálem. Zadlužil se a majetek poté prodal manželům Tučkovým. Ti zřídili v domě obchod se smíšeným zbožím a dostali hostinskou koncesi. V roce 1911 původní Tučkovu hospodu zničil oheň. Na jejím místě byl postaven hostinec, později znám jako hospoda u Šubrů. [1]

Literatura

K domu nění k dispozici žádná literatura.

Články

Externí galerie

Dům nemá k dispozici žádné externí galerie.

Facebook

Dům nemá k dispozici žádné Facebook odkazy.

Další odkazy

Pension a hostinec U báby Šubrový - Historie domu [1]

Návštěvy

Historie návštěv domů je k dispozici v prémiové verzi.