Kostel svatého Michala, Praha
Románský kostel svatého Michaela archanděla zde vznikl už mezi lety 1150–1200. V průběhu let byl několikrát přestavován. Asi od roku 1402 zde kázal Mistr Jan Hus. Roku 1626, daroval císař Ferdinand II. kostel sv. Michaela s farou a školou servitům. Navíc od něj dostali 500 zlatých na vybudování kláštera. Barokní podobu kostelu zřejmě dal kolem poloviny 18. století architekt František Ignác Prée. Po zrušení kostela a kláštera 23. června 1786 se budovy dostaly do držení Náboženského fondu, který je postupně rozprodal. Většina kostelního mobiliáře byla rozprodána do velkého množství jiných kostelů po celém Českém království. V období komunismu sloužil jako skladiště.
Po revoluci je kostel pronajat, nevhodně přebudován a je zde provozována značně kontroverzní Michael Mystery Show. Ta zde ale vydržela jen půl roku a byla pro nezájem uzavřena. Poté zde byl zřízen taneční klub se striptýzem a řada dalších podobných využití. V roce 2005 stát nájemníkům kostel prodal za 46 mil. Kč. V roce 2019 je objekt dlouhodobě prázdný. V suterénu kostela se nachází krypta s ostatky bývalých představitelů univerzity a purkmistrů (dnes primátorů) tehdejší Prahy. Objekt má stejného vlastníka, po rekonstrukci se zde pořádají například výstavy.
V roce 2024 se zde koná výstava The World Of Banksy. Banksy je britský graffiti umělec, je považován za jednoho z hlavních představitelů pouličního umění. Jeho často satirická díla se zabývají univerzálními otázkami jako je politika, kultura nebo etika.

