Vila Hanušových (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 22.10.2017

Vila Hanušových

Stručné info

Vila od architekta Tomáše Pražáka a stavitele Pavla Moravce (stejně jako další č. p 5–33 v této ulici) vznikla v letech 1923–1924. Jako poslední majitelka žila ve vile paní Marie Hanušová (ročník 1921) se svým synem Janem Hanušem. Marie Hanušová byla vdova po obchodníkovi Janu Hanušovi starším z Dubu u Prachatic. Ve vile žila mnoho let pouze se svým synem. Když Marie Hanušová zemřela, začalo dědické řízení na jejího syna Jana, když dědictví skončilo, syn Jan asi týden poté také umírá, bezdětný.

Veškerý majetek odkazuje své kamarádce paní Kotlanové, která zde ale nežije. Než se dědické řízení vyřídilo, řadu let prázdnou a nezabezpečenou vilu obsadili bezdomovci, zanesli ji odpadky a vila následně v březnu roku 2013 vyhořela. Dědické řízení skončilo až v roce 2017, zničenou vilu od paní Kotlanové ihned koupila společnost Benešovská 25 s.r.o. a vilu vyklidila. V tomto stavu ale vila zůstává i v roce 2023.

Adresa
Benešovská 1862, 10100 Praha – Vinohrady
Rok stavby
1923
Galerie
Vila Hanušových (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 22.10.2017
Klikněte níže na mapě na bod a uložte návštěvu domu

(Vzdálenost aktualizujete kliknutím na bod v mapě)


Doplňující info


Subjekty

Dům nemá přiřazeny žádné subjekty.

Časová osa

2023
Vilu stále vlastní společnost Benešovská 25 s.r.o., zůstává ve stejném stavu.
8/2017
Dědické řízení skončilo, vilu od paní Kotlanové kupuje společnost Benešovská 25 s.r.o. Na podzim začíná vyklízení zničené vily.
2013
Dlouhodobě prázdnou vilu obsadili bezdomovci, zanesli ji odpadky a vila následně v březnu tohoto roku vyhořela. Odpadky je stále zanesená zahrada a z domu trčí ohořelé trámy. [1]
2010
Jako poslední majitelka žila ve vile paní Marie Hanušová (ročník 1921) se svým synem Janem Hanušem. Marie Hanušová byla vdova po obchodníkovi Janu Hanušovi starším z Dubu u Prachatic. Ve vile žila mnoho let pouze se svým synem. Když Marie Hanušová zemřela, začalo dědické řízení na jejího syna Jana, když dědictví skončilo, syn Jan asi týden poté také umírá, bezdětný. Veškerý majetek odkazuje své kamarádce paní Kotlanové, která bydlí nedaleko.
1923
Vila od architekta Tomáše Pražáka a stavitele Pavla Moravce (stejně jako další č. p 5–33 v této ulici) vznikla v letech 1923–1924.

Literatura

K domu nění k dispozici žádná literatura.

Články

Externí galerie

Dům nemá k dispozici žádné externí galerie.

Facebook

Dům nemá k dispozici žádné Facebook odkazy.

Další odkazy

Dům nemá k dispozici žádné další odkazy.

Návštěvy

Historie návštěv domů je k dispozici v prémiové verzi.