Kasárna Karlín
Ve 40. letech 19. století se množily stížnosti na nízkou kvalitu ubytování vojáků v hlavním městě českého království. Vojáci byli často ubytováni v budovách bývalých klášterů, které potřebám armády nevyhovovaly. Proto byla v roce 1845 postavena nová kasárna s kapacitou 2000 mužů. Investorem byl podnikatel Vojtěch Lanna starší a ve své době se jednalo o největší objekt tohoto druhu v celé Praze.
Během existence rakousko-uherské monarchie nesly název Ferdinandova kasárna (podle císaře Ferdinanda I. Dobrotivého), po roce 1918 došlo k přejmenování na Karlínská kasárna Jana Žižky z Trocnova. V období druhé světové války sloužila pro potřeby wehrmachtu.
V listopadu 2013 se tehdejší správce objektu – Ministerstvo obrany ČR – pokusil o privatizaci kasáren. V soutěži vyhrála společnost Griva Art manželky miliardáře Pavla Tykače Ivany Tykač, která nabídla 590 milionů korun. Vítězství firmy ale provázelo podezření o propojení jednotlivých soutěžících subjektů a výsledek soutěže se zrušil.
Budova byla po neúspěšném pokusu o prodej převedena na podzim 2016 do správy Ministerstva spravedlnosti, uvažovalo se o přestavbě na justiční palác. Než se o areálu rozhodne, je zde provozováno kulturní a společenské centrum.
V roce 2023 zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo návrh na směnu pozemků a staveb mezi hlavním městem a Českou republikou - Praha vydá státu nemovitosti v areálu Fakultní nemocnice Bulovka, a naopak získá Karlínská kasárna a další majetek na Malé Straně, v Hybernské ulici nebo například v areálu TJ Sokol Praha Královské Vinohrady.