Wolfrumova vila (Exteriér), autor: idnes.cz

Wolfrumova vila

Stručné info
Vila bývala kdysi domovem jeptišek, které patřily k faře - již zbouraný krásný rohový dům na konci ulice Na Sklípku. Před 2. sv. válkou patřila místní úspěšné rodině podnikatelů Wolfrumových. Po 2. sv. válce byla rodina nucena zemi opustit, potomci Wolfrumů po odsunu žijí převážně v Německu. Po roce 1948 ve vile byla školní družina. Úplně v přízemí byla velká školní jídelna. Po revoluci byla léta zavřena, následně v ní sídlila policie. Státní policie z vily v roce 2011 odešla kvůli špatnému technickému stavu. Jednou z variant bylo, že se po opravě domu vrátí. Vila ale i v roce 2014 není v dobrém stavu a potřebuje opravit. Radnice plánuje její prodej za 1.5 mil. Kč. Zájemce zde chce vybudovat ubytovnu, to se ale nelíbí místním ani radnici, chtějí zde klid. Vilu v roce 2020 spoluvlastnili dva majitelé, v roce 2021 má ale už jinou majitelku, která provedla její kompletní rekonstrukci.
Adresa
Na Sklípku 36/54, 40007 Ústí nad Labem 7
Rok stavby
Galerie
Wolfrumova vila (Exteriér), autor: idnes.cz
Wolfrumova vila - LV 5/2020 (Výřezy z map)
Wolfrumova vila (Exteriér)
Wolfrumova vila - Vila již stojí, 1886 (Výřezy z map)
Wolfrumova vila (Výřezy z map), datum: 1950
Klikněte níže na mapě na bod a uložte návštěvu domu

(Vzdálenost aktualizujete kliknutím na bod v mapě)


Doplňující info

Na kopci, vinici, kousek odtud se nacházela tzv. letní vila. Kousek od této letní vily bylo upravené zákoutí. Bylo zde asi 6 hrobů, členů rodiny, některé byly dětské. U nich stála kruhová bílá mramorová lavička a stolek a reliéf kamenného stromu - rodokmenu rodiny Wolfrum - s porcelánovými oválnými fotografiemi v oválných rámečcích - členů rodiny.

Subjekty

Dům nemá přiřazeny žádné subjekty.

Časová osa

2023
Vila má novou majitelku, která provedla její kompletní rekonstrukci.
2014
Vila není v dobrém stavu a potřebuje opravit. Radnice plánuje její prodej za 1.5 mil. Kč. Zájemce zde chce vybudovat ubytovnu, to se ale nelíbí místním ani radnici, chtějí zde klid. [1]
2011
Státní policie z vily v roce 2011 odešla kvůli špatnému technickému stavu. Jednou z variant bylo, že se po opravě domu vrátí. [1]
1989
Po revoluci byla léta zavřena, následně v ní sídlila policie. [1]
1948
Po roce 1948 ve vile byla školní družina. Úplně v přízemí byla velká školní jídelna.
1938
Vila bývala kdysi domovem jeptišek, které patřily k faře - již zbouraný krásný rohový dům na konci ulice Na Sklípku. Před 2. sv. válkou patřila rodině Wolfrumových, spolumajitelům lihovaru a majitelům Vlnoly v Předlicích.

Literatura

K domu nění k dispozici žádná literatura.

Články

Externí galerie

Dům nemá k dispozici žádné externí galerie.

Facebook

Dům nemá k dispozici žádné Facebook odkazy.

Další odkazy

Dům nemá k dispozici žádné další odkazy.

Návštěvy

Historie návštěv domů je k dispozici v prémiové verzi.