Kaple sv. Ducha, Božího hrobu a sv. Kříže
Na obzoru nad městem ji nechal roku 1654 vybudovat hrabě Hyacint Karel Villani z Pillonica. Kromě sakrálního prostoru se v kapli nachází též krypta, ve které byl hrabě Villani roku 1656 sám pohřben. Z roku 1780, z doby největšího stavebního rozkvětu Liběchova za hrabat Pachtů z Rájova, pochází křížová cesta o čtrnácti zastaveních, lemovaná lipovou alejí.
Na začátku 19. století se liběchovské panství ocitlo v majetku úspěšného podnikatele Jakuba Veitha. Ten nechal ke kapli roku 1823 přistavět věž, jak ji známe dosud. Do ní byly ze zvonice přeneseny tři zvony (Josef, Marie a umíráček). Hrobka byla rozšířena pro rozvětvenou Veithovu rodinu.
Poslední kompletní opravu kaple financoval v polovině 20. let 20. století prvorepublikový majitel liběchovského zámku, lesů a polností a posléze také prvý český starosta Liběchova Ing. František Homolka.
V roce 1963 přešel kostelík spolu se zámkem pod ministerstvo kultury, které ho převedlo do správy Národního muzea Praha. Roku 1973 byly z krypty nedůstojně přeneseny ostatky rodiny Veithů do neoznačených hrobů na liběchovském hřbitově. Až na konci 90. let byl objekt díky občanské iniciativě uklizen, uzavřen a od té doby je pečováno v rámci možností o jeho údržbu a konzervaci, včetně ochrany před zloději a vandaly.
V roce 2016 Spolek pro záchranu kostelíčka Liběchov sobě hroby na liběchovském hřbitově identifikoval, opravil, ostatky ošetřil a pro zachování historické paměti pořídil a instaloval památník.