Chata Červenohorské sedlo
KČST zde již v roce 1934 koupil pozemek. Architekti nové chaty se stali Ing. arch. Jaroslav Stejskal a Ing. arch. Alexander Hanuš. Ti navrhli zděnou chatu s velkou restaurační místností, s možností ubytování až pro 120 turistů, s elektrickým osvětlením, ústředním vytápěním, koupelnami a toaletami na každém patře. Stavba byla svěřena firmě bří. Špačkové.
Slavnostní otevření chaty se uskutečnilo 28. září 1935. Stavba stála na tehdejší dobu 815.000 Kč. Zajímavostí je, že se nejspíše jednalo o první chatu Klubu československých turistů, kde byla již od počátku zřízena telefonní linka. Nájemcem chaty se stal O. Babůrek, původně vrchní číšník v Kramářově chatě na Suchém vrchu. Provoz brzy ukázal, že lůžková kapacita nestačí zájmu návštěvníků a také že je větší zájem o pokoje než o noclehárny. Ty byly tedy zrušeny a v roce 1937 přestavěny na pokoje. Kromě toho bylo nutné kolmo k ose hlavní budovy přistavět patrové křídlo s dalšími pokoji.
Už tři roky po otevření však přišel zábor území Sudet, čímž KČT na dlouhých sedm let o chatu přišel. Po skončení 2. sv. války trvalo poměrně dlouho, než byl značně poškozený objekt klubu opět navrácen. Klub poté chatu z velké části opravil. Hned o tři roky poté o chatu ale znovu přišel, když ji ukradl komunistický režim. Chata turistům v následujících 40 letech nesloužila a provozoval ji podnik Severomoravské hotely a restaurace.
Po sametové revoluci se KČT pokoušel objekt získat zpět. Trvalo to dlouho, nakonec se to však podařilo. Jelikož však chata nebyla delší čas udržována a některé úpravy v mezidobí se ukázaly jako nevhodné, objekt potřeboval zásadní rekonstrukci. V té době vstoupil KČT do nově založené akciové společnosti SMK. Vzhledem ale k nepříznivému vývoji v SMK, bylo nutno její činnost ukončit. Majoritní vlastník zaplatil klubu za chatu částku, za níž byla do SMK vložena. Od té doby je chata čistě v soukromých rukách. Patrové křídlo bylo přestavěno na apartmány.