Český porcelán Dubí
Továrník Anton Tschinkel koupil roku 1864 budovu Dolního mlýna (Unter Buschmühle), stojící na tomto místě a místo něj postavil manufakturu na výrobu majoliky, pozdější porcelánku. Po hospodářské krizi v roce 1885, kdy musel Anton Tschinkel většinu majetku prodat, se továrna nakrátko stává součástí míšeňské porcelánky, která sem přenesla své formy a šablony. Poprvé se tak v Dubí objevuje modrý cibulový vzor.
Roku 1899 zakoupil tuto porcelánku továrník Bernard Bloch (1836–1909). Poté, co ji převzal čtvrtý Blochův syn, Egon, začal v ní vyrábět také dlaždice a kachle, později pod značkou Terrakotta. Pro další osudy dubské porcelánky je třeba zmínit, že rodina Blochů byla židovského původu. Během druhé světové války byla továrna arizována a areál porcelánky se postupně přeměnil až na vojenské sklady tabáku a opravnu tanků a vojenských vozidel.
Po válce roku 1947 byla znárodněna a sloučena s dalšími severočeskými porcelánkami pod národní podnik Duchcovský porcelán.
V roce 1991 se podnik osamostatnil a stal se akciovou společností. 20. března 2021 zemřel ředitel firmy Český porcelán a. s., nositel čestného titulu „Rodinné stříbro“, Ing. Vladimír Feix, který porcelánku vedl po dlouhých 31 let. Dubí zůstává jedno ze čtyř míst na světě, kde se porcelán s cibulovým vzorem vyrábí. Společnost Český porcelán v roce 2021 zaměstnává na 260 lidí. Výrobky firmy se vyvážejí do 22 zemí, přičemž hlavními odběrateli jsou Korea a Japonsko, v Evropě poté Německo.

