Hrobka rodiny Daubků (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 7.4.2020

Hrobka rodiny Daubků

Stručné info
Hrobka rodiny Doubkovy je novorenesanční pohřební kaple s hrobkou postavená v roce 1888 podle projektu architekta Antonína Wiehla. Stavebníkem pohřební kaple a hrobky byl Josef Šebestián Doubek, který po převzetí rodinných velkostatků v Litni a Dolních Vlencích v roce 1882 modernizoval liteňský velkostatek a podporoval hospodářský a kulturní rozvoj regionu. Pod kaplí je hrobka, ve které jsou v 11 zdobených zinkových rakvích uloženy ostatky členů rodu Doubků a jejich manželek. Stěny hrobky jsou vyzdobeny erby, meči, odznaky apod. Posledním pohřbem bylo v roce 1994 uložení urny s ostatky operní pěvkyně Jarmily Novotné, provdané Doubkové, po jejich převozu z New Yorku. Tato urna je s urnou jejího manžela Jiřího Doubka uložena v kapli na oltáři.
Adresa
Nádražní 374, 26727 Liteň
Rok stavby
Galerie
Hrobka rodiny Daubků (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 7.4.2020
Hrobka rodiny Daubků (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 7.4.2020
Hrobka rodiny Daubků (Exteriér), autor: Radomír Kočí, datum: 7.4.2020
Klikněte níže na mapě na bod a uložte návštěvu domu

(Vzdálenost aktualizujete kliknutím na bod v mapě)


Subjekty

Dům nemá přiřazeny žádné subjekty.

Časová osa

1994
Pod kaplí je hrobka, ve které jsou v 11 zdobených zinkových rakvích uloženy ostatky členů rodu Daubků a jejich manželek. Stěny hrobky jsou vyzdobeny erby, meči, odznaky apod. Posledním pohřbem bylo v roce 1994 uložení urny s ostatky operní pěvkyně Jarmily Novotné (provdaná Daubková) po jejich převozu z New Yorku. Tato urna je s urnou jejího manžela Jiřího Daubka uložena v kapli na oltáři.[1]
1888
Hrobka rodiny Daubkovy je novorenesanční pohřební kaple s hrobkou postavená v roce 1888 podle projektu architekta Antonína Wiehla. Stavebníkem pohřební kaple a hrobky byl Josef Šebestián Daubek, který po převzetí rodinných velkostatků v Litni a Dolních Vlencích v roce 1882 modernizoval liteňský velkostatek a podporoval hospodářský a kulturní rozvoj regionu.

Literatura

K domu nění k dispozici žádná literatura.

Články

O domu nejsou k dispozici žádné články.

Externí galerie

1. 5. 2015
jitka-jince.rajce.idnes.cz hrobka rodiny Daubků (Doubků) u Litně – Jitka Kadeřábková – album na Rajčeti

Facebook

Dům nemá k dispozici žádné Facebook odkazy.

Další odkazy

Hrobka rodiny Daubkovy – Wikipedie [1]

Návštěvy

Historie návštěv domů je k dispozici v prémiové verzi.