Porcelánka Pirken-Hammer
Porcelánku v Březové, po slavkovské Haas a Czjzek a klášterecké Thunově třetí nejstarší v Čechách, založil v roce 1803 Friedrich Höcke. Zprvu fungovala jako manufaktura, kde durynští dělníci ve dvou menších pecích vypalovali nepříliš kvalitní nádobí a hlavičky dýmek. V roce 1811 ji zakoupili erfurtský obchodník Johann Martin Fischer a březovský rodák Christoph Reichenbach. Doba spolupráce Fischera a Reichenbacha, 1811-1846, bývá pokládáno za vrcholnému období této porcelánky. Místní porcelán byl považován za nejjakostnější v Čechách a přirovnáván k tehdy nejobdivovanějšímu francouzskému zboží. V roce 1824 vystřídal Johanna Martina Fischera ve vedení firmy jeho syn Christian. Po Raichenbachově odchodu do penze vedl Christian Fischer porcelánku až do roku 1853, kdy ji se sto padesáti zaměstnanci přenechal svému zeti Ludwigovi von Mieg a věnoval se provozu nově získané továrny v saském Cvikově. Pod značkou Fischer & Mieg, c. k. privátní továrna na porcelán, vyvážela firma své výrobky do Německa, Itálie, Velké Británie, Belgie, severní a jižní Ameriky, Orientu a Austrálie. V roce 1918 vstoupila březovská továrna do a. s. Epiag.
V roce 1945 byla znárodněna a začleněna do n. p. Karlovarský porcelán jako speciální závod, zabývající se výrobou exkluzivního, ručně malovaného porcelánu.
Po revoluci byl areál v soukromém vlastnictví, ale často měnil majitele. Kolem roku 2000 ji nový ruský management definitivně zavřel. V roce 2009 se objevila zpráva, že zde ruský investor plánuje výstavbu rezidenčního projektu s 268 byty. Opraven byl do roku 2023 ale pouze objekt na začátku areálu, kde se poskytuje ubytování. Zbytek areálu je nabízen na prodej.