Pivovar Domažlice - Kulturní centrum
Městská rada v letech 1870–1874 ve snaze převzít veškerou výrobu piva od měšťanů iniciovala výstavbu nového pivovaru na Týnském předměstí při starší sladovně. V letech 1887–1888 se měšťanský pivovar po dlouhých sporech podařilo převést na město. V letech 1892–1896 postavila pražská firma Novák a Jahn varnu, sladovnu, parní hvozd a byl instalován parní stroj. Firma ing. Kressy položila vodovod.
V roce byl 1948 provoz kompletně rekonstruován a zvětšen, přestavěna strojírna, instalováno nové chladící zařízení. Ze zrušených pivovarů v Pivoni, Teplé, Chebu nebo Horšovského Týna dodána nevyužívaná technologická zařízení. V roce 1951 byl podnik začleněn do Západočeské pivovary, n.p.
V roce 1994 přechází pivovar pod Plzeňský Prazdroj a.s. V roce 1996 byl pivovar uzavřen. V roce 2002 se chátrající objekt stává majetkem města. Město severní část nechalo v roce 2004 zbourat, včetně vysokého komínu. Na místě postaven obchodní dům s parkovištěm. Ve zbylých objektech sladovny a hvozdu prohlášených v roce 2008 kulturní památkou uvažuje město zřídit malý pivovarský provoz. Stavební práce začaly v roce 2014 první etapou, rekonstrukcí Hvozdu. V roce 2020 se po zhruba čtvrtstoletí do budovy původní i nové sladovny a hvozdu znovu vrátila výroba piva. Město Domažlice navíc získalo multifunkční objekt, kde je i komunitní centrum pro znevýhodněné osoby, taneční sál pro žáky základní umělecké školy, výstavní prostory, přednáškový sál vhodný i pro divadelní představení a koncerty, veřejná knihovna, dvě muzea, stylová restaurace a minipivovar s pivnicí.