Klášter augustiniánů (Mělník-Pšovka)
Klášter založený v roce 1263 byl díky své pozici za hradbami města dvakrát vypleněn a následně obnoven. K první obnově v pozdně gotickém duchu došlo po husitských válkách ve druhé polovině 15. století a k další po roce 1620 (interiér kostela i kláštera byl zdevastován během stavovského povstání v roce 1611). Barokní úpravy proběhly ve druhé polovině 17. století, kdy se na výzdobě hlavního oltáře klášterního kostela podílel Karel Škréta.
V roce 1789 byl klášter císařem Josefem II. zrušen. Od náboženské matice koupila roku 1789 klášter i statek Marie Ludmila z Lobkovic a v klášteře byly zřízeny kanceláře vrchní správy lobkovického panství Mělník. Tehdy došlo k vlastnickému oddělení kostela od zbývajícího areálu, jenž byl církvi ponechán jako farní (této funkci slouží dodnes).
V roce 1948 byl Lobkovicům konfiskován a v konventu byla zřízena učňovská škola s internátem. Po restituci v 90. letech 20. století zůstal areál opuštěný. V roce 2019 klášter nové vlastníky, kteří se pustili do kompletní rekonstrukce. V říjnu 2021 získal Nadační fond Senlife za rekonstrukci kláštera Zvláštní cenu poroty soutěže Best of Realty. Jeho zakladatelé Lukáš Drásta a Tomáš Eckschlager byli oceněni za podporu seniorů a zvyšování kvality jejich života. S náklady 80 milionů korun zvládli za 10 měsíců zdevastovanou budovu plně zrekonstruovat. Domov pro seniory v sobě spojuje historii místa i moderní technologie.