Vila Eisner & Levit
V roce 1905 založili plzeňští podnikatelé židovského původu Adolf Eisner a Leopold Levit továrnu „Eisner & Levit“ na výrobu drátu, drátěnek a šroubového zboží. Ještě téhož roku zde vystavěli výrobní areál a historizující vilu. Realizace domu – a zřejmě i vypracování jeho projektu – se ujali plzeňští stavitelé Václav a Josef Paškovi.
V roce 1933 Leopold Levit pověřil plzeňského architekta Lea Meisla (taktéž židovského původu) návrhem modernizace a adaptace vily, kterou měl následně obývat nový společník firmy Karel Levit. Stavební změny v letech 1933–1934 provedl stavitel Karel Krůta. Karel Levit v podniku začal působit v roce 1935. Na základě zkušeností z pobytu v Americe továrnu modernizoval a v roce 1939 ji proměnil v akciovou společnost „Plzeňská šroubárna a továrna na drátěné zboží“.
V roce 1948 byla na továrnu uvalena národní správa a od roku 1952 podnik fungoval jako Krajská opravna strojních a traktorových stanic (v současnosti zde působí firma vyrábějící vzduchotechnická zařízení). Samotná vila postupně chátrala, navíc ji upozadil čtyřpodlažní bytový dům postavený v letech 1974–1975 v Živnostenské ulici.
V roce 2009 se z někdejší výstavní stavby stala ubytovna. Tento stav však trval jen krátce a posléze vila znovu osiřela. Hodnotné části interiéru – především hala a částečně i jídelna – se naštěstí dodnes dochovaly v téměř autentické podobě. V minulosti byla vila nabízena na prodej. V minulosti byla vila nabízena na prodej, v roce 2023 je již vlastnicky oddělena od areálu bývalé továrny.