Chata Vébrovka
U tzv. Pruské cesty postavil v roce 1923 chatu s výletní restaurací Vinzenz Weber, který byl voletinským občanem. Již na jaře téhož roku zřídil podnikavý Weber před rozestavěnou chatou taneční parket s prkennou podlahou a dřevěnou boudu pro výčep piva, v roce 1926 byl přistavěn i taneční sál.
Ještě v roce 1949, když zde byl hostinským Josef Daněk, sloužila Vébrovka hostům celoročně a lákala například na odpolední taneční čaje. Poté ale byla uzavřena. Někdy v polovině 60. let, kdy ji měl ve správě Okresní výbor Čs. svazu mládeže, prošla chata částečnou opravou. Tehdy také byla do budovy konečně zavedena elektřina. V roce 1973 Vébrovku převzala TJ Lokomotiva Trutnov. Jelikož se jí ale nepodařilo realizovat rekonstrukci chaty, rozhodla se nakonec Vébrovku prodat. Ani do roku 1977 ji ale prodat nedokázala, chata zatím rychle chátrala a stávala se terčem vandalů. V galerii je kresba Miloše Trýzny, aneb jak v těchto časech Vébrovka vypadala.
V červnu otisknul humoristický časopis Dikobraz snímek, který poukazoval na neutěšený stav opuštěné a zdevastované Vébrovky. Autorem fotografie otištěné v Dikobrazu byl Ladislav Holubec z Trutnova. Dotyčný napsal o Vébrovce ještě několik drobných novinových zpráv a nemalou měrou se tak zasloužil o medializaci problému opuštěné chaty. Snad i díky jeho článkům se tehdy podařilo Vébrovku zachránit, když ji za nepatrnou cenu koupilo Zemědělské stavební sdružení Pardubice a zrekonstruovalo.
Až do roku 2014 probíhal na chatě každoročně v polovině listopadu charitativní festival Webrovkafest, určený na podporu dětí z dětských domovů. Vébrovka také celoročně sloužila dětem z dětských domovů jako škola v přírodě. Poté byla ale uzavřena a v letech 2016 - 2019 dokonce nájemníkům sloužila jako velko pěstírna marihuany.