Vila Slavia
Vila Slavia vznikla jako přestavba a přístavba staršího přízemního objektu v období let 1901-1902. Postavil si ji František Wünsch, inspirací byla rakouská alpská architektura. Vilu pojmenoval po svém oblíbeném fotbalovém klubu.
Frantisek Wünsch prodává vilu někdy okolo roku 1908 novému majiteli, kterým byli manželé Leopold a Emilie Vališovi z Prahy. Vališovi vedli, jak bývalo u letních vil zvykem, bohatý společenský život a ve svém domě hostili řadu svých přátel, přibývají i lidé z okolí ochotni za pobyt platit. Majitelé tedy v sousedství staví vilu Elektru, plnohodnotný penzion.
V roce 1941 nabízí Hodkovi ve vile pronájem Zemské hospodářské škole z Tábora. Tím se vyhnuli zabavení vily pro potřeby Protektorátní moci.
Co se nestalo za války, stalo se po komunistickém převratu a v roce 1957 byla vila znárodněna. Sloužila pak jako chlapecký internát pro studenty keramické školy. Bydlel zde i básník a písničkář Karel Kryl. Dívky měly internát v sousedním klášteře.
V roce 1973, po otevření nově postaveného Domova mládeže, se všichni studenti stěhují do nového internátu v Písecké ulici. Ve vile Slavia pak do konce osmdesátých let sídlila táborská pobočka pražské firmy Sempra.
V restitucích se objekt vrátil původním majitelům, kteří ho i v roce 2019 využívají jako soukromé sídlo své rodiny.