Zámek a dvůr s pivovarem Liteň
První zmínka o tvrzi v Litni se objevila již v roce 1195. Ve 14. století byly v Litni již tvrze dvě, Valdek a Mladotovská tvrz. V roce 1648 koupil celé panství Jaroslav, hrabě Kuňata z Bubna a Litic. Ten pak nechal tehdejší tvrz přestavět na barokní zámek. Roku 1859 se stal majitelem panství Josef František Doubek. Ten dal roku 1880 v hospodářském dvoře postavit nový parostrojní pivovar.
Liteňské panství se díky svým majitelům stalo jedno z nejúspěšnějších v rakousko-uherském mocnářství a také centrem společenského a kulturního života. V roce 1882 převzal správu syn Josef Šebestián Doubek. Ten založil ve dvoře zámku první lihovarnickou školu v Čechách i Předlitavsku. Vlastnil velké parní mlýny v Brněnci na Svitavsku a roku 1896 byl povýšen do rytířského stavu.
Za 2. světové války byl zámecký areál pod německou správou a následně v rukou Rudé armády, po roce 1948 vyvlastněn a pro účely středního odborného učiliště byla provedena řada znehodnocujících zásahů. Provoz pivovaru skončil v roce 1950. Hodně zla bylo na zámku napácháno i v letech po revoluci. Kdekdo tam mohl chodit a odnést si, co se mu líbilo.
Restituce byla vyřízena až v roce 1998, kdy pan George Doubek, žijící v USA, zdevastovaný objekt získal zpět. Prodal jej, ale nový majitel si ho nenechal a zase měl zámek nového vlastníka. To všechno se na budově i parku dále podepisovalo. Majitelem jsou od roku 2012 manželé Leidlovi, kteří se pustili do záchrany areálu. Povedlo se například zrenovovat takzvanou Čechovnu, a tím vzniklo zázemí pro umělce i návštěvy.